Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Variety Trachycarpusu fortunei

+6
janci
pet.sch
JardaD
Radim K
Thaedhas
Rudolf M
10 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro janci Tue Aug 05, 2014 6:49 pm

Najnovse fotki
Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 2014-08-05-185847

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 2014-08-05-185900
janci
janci

Poèet pøíspìvkù : 166
Join date : 06. 04. 14
Age : 51
Location : Pivnice,SRBSKO

Návrat nahoru Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro Rudolf M Fri Oct 31, 2014 6:17 pm

Trachycarpus fortunei "Tesan", růst průměrný, věk 3 roky.
Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 DSCF3240

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 DSCF3241
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro Rudolf M Wed Nov 12, 2014 9:48 pm

Našel jsem v počítači uložený obrázek počasí města Nainital, je to loni někdy v průběhu zimy. Docela mě to zaujalo, co tam někdy Trachycarpusy snášejí.. ve zkutečnosti rostou na okolních svazích, takže by tam mělo být o malinko chladněji.
Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Trachycarpus_Nainital_domovina
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro Thaedhas Thu Feb 12, 2015 8:21 pm

Tak jsem si dneska dal tu práci a srovnal jsem Přerováka z tropiku se začátkem této sezóny a s aktuální velikostí/velikost na konci sezóny. Je to asi můj největší rychlík, tak doufám, že v další sezóně nezklame. Very Happy
Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 T_fortunei

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro Rudolf M Fri Feb 13, 2015 12:57 pm

Vypadá dobře teda Wink .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro Rudolf M Fri Mar 06, 2015 2:10 pm

Trachycarpus fortunei "Szeged". Dnes přesazen na lepší stanoviště, hlavně bude mít místa kolik potřebuje Smile . Po zimě bez poškození. Původní kryt byl vytápěn na -7°C.
Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 DSCF4555

Trachycarpus "Bageshwar" (sp. Kumaon). Také dnes přesazen na jiné stanoviště, kde bude mít více místa. Po zimě bez poškození.
Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 DSCF4572

Trachycarpus fortunei "Bulgaria". Ten už v zemi zůstal Very Happy, vykopáním Trachýků výše, vzniklo kolem Bulgarie plno místa a teď se mi už záhon líbí Smile . Tato palma bohužel ač má být nejodolnější, tak je naopak nejpoškozenější. První poškození se objevilo již na konci léta, nahnilo srdíčko a nyní po zimě opět. Palma vyhnije, středové listy pomalu odsychají a obsahují plíseň. Ale Trachýk přežije.
Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 DSCF4566

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 DSCF4567
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro beny Mon Apr 06, 2015 7:42 pm

Příkladné prokořenění buňky u semenáče Trachýku "Nainital" (Tropik.cz). Dnešní přesazování.
Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 DSC_0049   Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 DSC_0050   Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 DSC_0051
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1511
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro Rudolf M Mon Apr 06, 2015 8:11 pm

Vypadají dobře Smile , dobře se staráš Smile .

V takovém růžáku, vydrží možná i 2 roky Smile .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro beny Mon Apr 06, 2015 8:17 pm

Děkuji, ale hlavní pochvala patří výrobcům ...... Objednal jsem u Pasiče 30ks 2 litry růžáků na přesazování palem (plus velké "kýble" na velké rostliny). Pak jsem prohrabal (uklidil) svoje zásoby květináčů a objevil jsem tam skoro 40 růžáků od různých popínavek a hlohyní. Tak ty nakoupené růžáky mám na příště .......
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1511
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro Rudolf M Mon Apr 06, 2015 8:25 pm

Haha, to potěší co Very Happy . Tak třeba na další palmičky Smile .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro beny Sat May 09, 2015 6:32 am

Po přesazení na sluníčku krásně rostou.
Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 DSC_0053
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1511
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro Rudolf M Fri May 29, 2015 8:52 pm

Takže i Bulhar vykopán, po roce naprosté zklamání, povedlo se mu vyhnít 2x!! V loni po vysazení jsem to bral, je to častý jev, ale když se to letos na jaře opakovalo, tak už je něco špatně. Možná místo vysazení, přes zimu na kryt vůbec nesvítí slunce, kryt byl tedy konstantně chladný, ale suchý. Malý Trachýci po výsadbě velmi často vyhnívají, letos mi vyhnily nebo nahnily téměř úplně všechny Evil or Very Mad .
Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 DSCF5544
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro Thaedhas Mon Jul 20, 2015 4:51 pm

Menší aktualizace o životě mých trachýků. Very Happy
(Aby v tom někdo neměl nepořádek - vlevo je Naini Tal od Rudy vpravo je Přerovák, který byl letos přesazen do původního květináče od zmiňovaného Naini Tal :DDD
Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 WP_20150720_020
Zde ještě foto toho stejného Naini Tala z minulého roku:
Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 WP_20140604_017
A jako menší bonus fotka dvou mých Přerováků, ale na většině fotek je pouze ten hezčí Laughing nějak se mu nedařilo, ale po letošním přesazení začíná i on růst normálně. Smile
Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 WP_20150720_010

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A ještě dnešní fotky Rudima (letos taky pěkně roste, začal dělat ty typické "tmavě-zelené" listy - asi se zalekl toho, že jsem ho chtěl vykopat Rolling Eyes )
Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 WP_20150720_013

  • letos trochu nahnil, ale už tlačí (snad) nepoškozený list  Laughing

A jako bonus letošní zimy byl i nahnitý Dalmánec. Embarassed
- Aktuální stav:
Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 WP_20150720_011

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro Rudolf M Mon Jul 20, 2015 8:13 pm

Dobrý, krásně ti rostou Smile .

Nainitala máš super, pěkný kousek. Možná i větší než u mě, já toho svého bokem, nemám v tak velké nádobě Smile .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro Radim K Mon Jul 20, 2015 9:32 pm

Tado, rostou ti fakt parádně, zvlášť ti Přerováci cyclops . Jen tak dál!
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro Martinn Tue Sep 29, 2015 12:16 pm

T.fortunei Bulgaria tlačí svůj osmý list.Je zjevně nejlepší ze všech Bulharů. Smile

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 DSC06741
upload a gif

Martinn

Poèet pøíspìvkù : 586
Join date : 31. 03. 14

Návrat nahoru Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro beny Tue Dec 22, 2015 4:15 pm

Během pobíhání s květináči jsem udělal pár fotek rozdílů mezi jednotlivými malými trachýky. Ty Nainitaly mě prostě nejdou (a to jsem nefotil toho nejhoršího).
Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 DSC_0034  Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 DSC_0035  Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 DSC_0036  Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 DSC_0037
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1511
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro Martinn Tue Dec 22, 2015 4:29 pm

Mě rostou dobře.Myslím,že máme podobně staré rostliny ( začínají mě dělit listy ).

Martinn

Poèet pøíspìvkù : 586
Join date : 31. 03. 14

Návrat nahoru Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro Thaedhas Fri Aug 05, 2016 3:15 pm

Tady jsem vytvořil "srovnání" Přerováka během 2 let. Smile
Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Trachy_p_erovimage ru

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro Rudolf M Fri Aug 05, 2016 6:24 pm

Parádní! Cool
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro beny Thu Aug 11, 2016 8:02 am

Nýrsko po přesazení vyhání divoce listy. Poslední dvě květináče vzadu je Krasnodar a ten rozdíl je dobře vidět.
Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 DSC_0028
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1511
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro Radim K Thu Aug 11, 2016 10:06 am

Nýrsko je také o hodně měsíců starší Smile. Krasnodar, resp. přesněji Lazarevskoe, se zatím jeví podobný "rapl", jako Bulhar, má také hodně široké listy a roste zatím nejrychleji ze všech semenáčků. Myslím, že bude mít dost potenciál co do rychlosti růstu a robustnosti Smile.
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro beny Thu Aug 11, 2016 10:21 am

Aha, je fakt, že kořeny měli skoro stejný. Hlavně se domluvte na tom pojmenování. Do prodeje je máte označené jako "Krasnodar".
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1511
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro Radim K Thu Aug 11, 2016 10:46 am

Pojmenování Krasnodar platí pro rostliny z oblasti Krasnodar z městečka Lazarevskoe, kde bylo letos v zimě -15°C a nejen Trachycarpusy, ale i Chamaerops humilis, Sabal minor a dokonce i Washingtonie filifery zde přežily bez poškození! Máme hezké fotky, jak zdejší letité filifery jsou v pohodě, zatímco importované mladší Washingtonie z "dnešních" plantáží totál K.O. Washi i Chamaeropsy z tohoto městečka budou také v nabídce a asi o otm napíšeme článek, protože to fakt stojí za to.

Ale my to u toho Krasnodara máme napsáno v popisu rostliny na webu, odkud je přesně Smile .
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro Rudolf M Thu Aug 11, 2016 11:23 am

No chválím, vypadají úžasně Smile .

Nezapomeň čas od času odebrat usazeniny minerálů z povrchu substrátu, je to velký nešvar, zasolená půda neumožňuje rostlině přijímat některé prvky. Na označení jsem raději kouknul, jestli tam nemáme nějakou chybu a není co měnit "Semena pochází z dospělých palem, rostoucí v Lazarevskoe, Ruské město nacházející se u Černého moře". Označení "Krasnodar" je obecnější název celé oblasti, protože nemáme přesně specifikováno, ze kterých Trachýků sběr byl proveden, pravděpodobně to bylo z více rostlin v této oblasti Lazarevskoe a okolí.

To označování Trachýků je někdy oříšek, co jsme byli v Itálii, tak jsme sebrali vzorky z několika palem a označovali jsme si je například "Trachy v mracích" viz: http://tropik.cz/product.php?id_product=958
Nebo jsme našli semena na kompostu za městem, ty jsme také vzali a nazvali je "smětiště". Problém pak je, je nějak nazvat do prodeje Very Happy . Ty smětišťáky jsme si nechali, protože není znám původ matečnice, ale jsou to největší semena, co jsme tam našli, mají velký potenciál..
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3491
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Variety Trachycarpusu fortunei - Stránka 2 Empty Re: Variety Trachycarpusu fortunei

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru