Cocos nucifera

Strana 8 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down

Re: Cocos nucifera

Příspěvek pro graupel za Wed Oct 19, 2016 8:07 am

Mne to pripominalo Phoenix roebelenii, len som si nebol isty na 100 percent, preto som nemal odvahu to napisat. Very Happy Trosku som zaskoceny, ze v Tunise rastie Phoenix roebelenii. Roebelenii zvykne rast skor vo vlhkych oblastiach Azie - Laos, Kambodza, Vietnam a pod., pretoze potrebuje vlhsi vzduch. V Tunise rastu vacsinou palmy Phoenix dactylifera a canariensis, tie dobre znasaju suchy vzduch.

Naposledy upravil graupel dne Wed Oct 19, 2016 10:28 am, celkově upraveno 1 krát
graupel

Poèet pøíspìvkù : 43

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Rudolf M za Wed Oct 19, 2016 9:33 am

On jako celý ten inzerát je vyvedený, od názvu, přes popis, až po cenu Very Happy .

Nevím co má znamenat ten originál z Tunisu, ale roebelenii je hodně tolerantní, roste i v Chorvatsku.
Nicméně mám trochu takový pocit, podle habitusu, že tato palma byla zakoupena na Českém trhu, ale někde ve výprodeji v marketu a je to zkouška, kdo se chytne Smile .
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2737

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro graupel za Wed Oct 19, 2016 10:35 am

Ak nejaky neznaly laik co sa do paliem nevyzna kupi tuto akoze kokosovu palmu a ked nahodne najde toto forum, pochvali sa tu ze ma 60 rocnu kokosovu palmu, a my ho vyvedieme z omylu, ze to nie je kokosova palma, ale datlova, ze sa nechal na inzerat nachytat a zbytocne dal za palmu 50 000 korun, tak ho asi porazi a dostane Infarkt, bolo by to velke sklamanie. lol!
graupel

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro graupel za Mon Nov 07, 2016 11:35 pm

V zemine kokosovej palmy mám nejaké biele potvorky, zdržiavajú sa len v zemine, nie na listoch. Dokonca aj v zemine mexickej limetky sú tiež presne tieto isté biele potvorky a tiež sa zdržiavajú len v zemine, nie na listoch. Čo to môže byť? Pri pozeraní videa poriadne zaostrite zrak! Very Happy
graupel

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Thaedhas za Tue Nov 08, 2016 3:44 pm

Napadají mě jen chvostoskoci Very Happy

Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 555

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro graupel za Wed Nov 16, 2016 10:05 pm

Rudolf M napsal:Já jen doplním, že jsem několik kokosů vyklíčil úplně pod vodou, tedy ty letošní. Otázka je, co je lepší. Myslím si, že pod tou vodou je menší riziko hniloby. Plísním se většinou lépe daří ve vlhkém prostředí, než přímo pod vodou.
Tak mne kokosy vo vode nechcú moc vyklíčiť. Po pár týždňoch klíčok z kokosu vždy vypadne. Sad Kde by mohol byť problém?
graupel

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Rudolf M za Wed Nov 16, 2016 10:17 pm

V kokosu.

Do Českých marketů se vozí nepravidelně a mohou týdny ležet v chladírnách, ve kterých je 5 až 10°C. Před Vánoci je poptávka po plodech větší a jdou více na odbyt, takže neshnijou v chladírnách, ale hezky u nás při klíčení ve vodě Very Happy .
Mám stejný problém, klíčím kokosy už několik týdnů a zatím jen vyhazuju. Ke klíčení se měly jen 2 a z toho jeden dopadl stejně jako u tebe.

To loni aspoň vyklíčili skoro všechny ( i když pak shnily), letos neklíčí vůbec Rolling Eyes .
Rudolf M
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro graupel za Thu Nov 17, 2016 11:59 am

Rudolf M napsal:To loni aspoň vyklíčili skoro všechny ( i když pak shnily), letos neklíčí vůbec Rolling Eyes .
Táto jeseň je dosť chladná, možno preto sa nám nedarí. Aj ja všetky kokosy vyhadzujem, zatiaľ.

Kokosové semenáče na farme v Indii:
graupel

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Marek ninja za Sun Dec 04, 2016 7:48 am

Zdravím vie mi niekto poradiť že kedy rastlina delí listy? Ďakujem

Marek ninja

Poèet pøíspìvkù : 32

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Rudolf M za Sun Dec 04, 2016 10:12 am

Ahoj, záleží na umístění rostliny. Blbě umístěná rostlina, daleko od okna nerozdělí listy ani po 20 letech (sám jsem viděl). Naopak dobře pěstovaná rostlina na slunci rozdělí první list po roce od vyklíčení. A takhle vypadá třeba muj 2 letý kokos.

Rudolf M
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro GrumpyGrower za Sun Dec 04, 2016 10:22 am

Ahoj, zrovna na tuto otázku jsem také hledal odpověď. Obecně dospívání listů probíhá při dostatku světla. Zejména toho slunečního. Pokud máš kokosky i přes léto za oknem, tak ten proces dospívání listů bude delší, protože listy dospívají pod UV složkou světla (vlnové délky pod modrou barvu tj. 400nm a méně) a ta UV složka je z 90ti procent pohlcena ve skle oken.
Mně osobně kokosky doma ještě neděli listy (nejstarší jsou necelý rok staré) předpokládám, že jim to ještě aspoň rok potrvá, uvidíme na konci následujícího léta. Nicméně se musím přiznat, že ty nedospělé listy mají taky něco do sebe, možná bych řekl, že jsou i zajímavější tou svou celistvou mohutností, ale to je jen můj názor samozřejmě.

Ještě bych zde rad zmínil, že letošní klíčení kokosů bylo o dost horší, než loňské. Minulý rok touto dobou mi vyklíčilo všechno, co jsem koupil, teď je to třeba každý pátý kokos. Trochu jsem se po tom pídil a zjistil jsem, že se sem dováží v chlazených kontejnerech, kde se teplota pohybuje mezi 5-10°C, z toho se mi chce brečet, nicméně vtip je v tom, že ta cesta nemá žádný vliv ani na klíčivost. Důvodem, proč máme obecně tak mizernou klíčivost jsou obchody, které objednají třeba kontejner kokosů z Pobřeží Slonoviny a z centrály je pak rozváží do prodejen. A tam právě nastává ten zásadní problém, protože v těch obchodech, velkoskladech apod jsou všude opět chlazené na 10°C. Když máte štěstí, várka kokosů, kterou jste si koupili nebyla moc dlouho u nás v ČR a vyklíčí, bohužel ve většině případech takové štěstí mít asi nebudete.

A ještě doplním, že na dvojče kokosku teď přes zimu svítím. Konkrétně 50w LEDkou a to někdy i 12h denně, je to fakt znát, na místě, kde dopadá světlo je kolem 15-20 000lm. Teď je ta kokoska necelý rok stará a včera jsem u srdíčka objevil devátý list. Takže tempo růstu je opravdu rychlé. Nicméně i s novou žárovkou má nějaký problém, je celá vybledlá a odchází jí předposlední list, což není dobré znamení. Listy správně odchází odspodu, tak snad žárovka pomůže, uvidíme s novým listem bližší výsledek.

Jinak Rudo, nemůžu z těch tvých kokosek, taková nádhera!!!

GrumpyGrower

Poèet pøíspìvkù : 77

http://www.pestovani-palem.webnode.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Marek ninja za Sun Dec 04, 2016 10:54 am

Ďakujem za info som V palmach zacatecnik... Kokos som kúpil asi pred tromi mesiacmi rastlina má tak 1,5m zatiaľ sa jej dari... Je pri okne ale slnko sa knej dostane až poobede bude musieť takto byť až do leta. V lete pôjde na balkón kde je dostatok svetla A slnko svieti až okolo 16 -17 hod V takom čase si myslím že by jej nevadilo ani keby svietilo na ňu po pozvolnom privikani

Marek ninja

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro GrumpyGrower za Sun Dec 04, 2016 11:00 am

Nechci být pesimistický, ale při kupovaných rostlinách je tak obrovská úmrtnost, že bych být tebou se raději mrknul na kokosy a vypěstoval si vlastní. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že ty kupované stojí maximálně tak na podívání se v obchodě. Kdybych si za ty peníze vynaložené do již vzrostlych kokosek koupil jídlo, udělám mnohem lépe Very Happy ale třeba budeš mít štěstí, když bude mít dostatek přímého světla, tak zimu může zvládnout v pohodě.
GrumpyGrower

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Marek ninja za Sun Dec 04, 2016 11:06 am

To som sa dočítal až po zakúpení Smile preto sa snažím aby mi prežila... Zatiaľ sa jej dari keď som ju kupoval mala V strede asi 20 cm dlhý list teraz ma 70cm... Mám ju cca 2-3mesiace...

Marek ninja

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Marek ninja za Sun Dec 04, 2016 11:19 am

A odbocim trošku od témy ale myslím že neni treba kvôli jednej otázke zakladať nové "vlákno" mám S chorvatska semienko údajne s palmy... Je cca 1,3 cm veľké V podstate guľaté ale mierne oválne hnedej farby... Pokiaľ si dobre pamätám tak pred namacanim som sneho odlupoval tenkú (suchú) dužinu S tenkou hladkou šupkou červenej farby... Neviete čo to môže byť?

Marek ninja

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Rudolf M za Mon Dec 05, 2016 4:55 pm

Tak to bude pravděpodobně Chamaerops humilis, pro kontrolu bude lepší vložit i foto Wink . A nechci rýpat, ale zvláště v diskuzích o rostlinách není vhodné tečkovat. Respektive na tom není nic špatného, jen to nedělat za každou větou... opravdu se to nedá číst Wink .
Rudolf M
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Marek ninja za Mon Dec 05, 2016 8:48 pm

Ďakujem za odpoveď, foto by som aj dal ale semeno je v miske zakorenené,na povrchu zatiaľ nič. Chytilo sa jedno z troch. Ešte otazocka mám ho v plitkej miske A sa mi zdá ako keby koreň bludil po dne a chcel ísť hlbšie, môžem ho v takomto štádiu presadiť?

Marek ninja

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Rudolf M za Mon Dec 05, 2016 8:50 pm

Určitě, zvol třeba hlubší kelímek od jogurtu, jakmile bude mít první list, již to určit půjde Smile .
Rudolf M
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Marek ninja za Mon Dec 05, 2016 8:54 pm

Ďakujem a s tyma "tečkama" sa polepšim Very Happy chcel som vložiť môj kupovany kokosak A nevim jak... Sakra

Marek ninja

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Marek ninja za Mon Dec 05, 2016 9:58 pm

Marek ninja

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro graupel za Sat Dec 24, 2016 6:17 pm

Veselé Vianoce a Šťastný Nový Rok! santa
Cocos nucifera 24.12.2016

graupel

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro GrumpyGrower za Sun Jan 01, 2017 1:58 pm

Kokosky 1.1.2017 Smile

images upload

photo hosting

image hosting services

imagehost

image hosting 30 mb

photo uploading
GrumpyGrower

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro graupel za Wed Jan 04, 2017 3:43 pm

Túto zimu s palmou sú problémy. Začal žltnúť a hnednúť jeden list, bol už polomŕtvy, škaredý, tak som ho odrezal. Po odrezaní prvého listu začal žltnúť a hnednúť druhý list, bol polomŕtvy, škaredý, odrezal som ho. Teraz začal žltnúť a hnednúť už tretí list (viď. foto). Teraz ma už prepadol strach, že niečo nie je v poriadku a list radšej neodrežem, lebo mi palma uhynie. Mám niekoľko otázok:
1.) Odrezávanie listov v zimnom období palme ubližuje?
2.) List mám odrezať až vtedy, ak je úplne mŕtvy?
3.) Listové hnojivo v zimnom období ubližuje listom na palme?
Proti roztočom používam tento postrek: http://www.agrocs.sk/produkt/symfonia-3-v-1/
Tento postrek na roztoče je účinný, ale okrem postreku obsahuje aj listové hnojivo.
graupel

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro GrumpyGrower za Wed Jan 04, 2017 3:55 pm

Co se týče odřezávání listů, tak samozřejmě až tehdy, když je ta část úplně mrtvá a na období nezáleží. Je to pro palmu menší šok, rozhodně neni pro rostlinu prospěšné řezat do živého i když je list z půlky mrtvý.

Co se týče hnojiva na list, ten se používá jen tehdy, když má palma dostatek světla. Já si hnojivo na list sám míchám. A to v takové míře, abych ho mohl použít i pro nejmenší rostliny, čili v minimální koncentraci. Teď hnojim na list zhruba jednou za týden, ale to je jen díky umělému osvětlení. Palmy mají nad sebou led žárovky a den někdy i 16 hodin dlouhý.

A co se týče panganoveho oleje, ten jak je mastný, tak zacpe póry na listech a palma nemůže "dýchat", ten se používá jen v případě napadení nějakého škůdce a ideálně po několikanásobném pouziti listy osprchovat vodou. Nechápu proč na palmu cpeš panganový olej...

Doporučuji ti tedy listy otřít mokrým hadříkem, dávat si pozor na zálivku, nesmí být mokrá, v zimním období už vůbec ne a zajistit palmě co nejvíce možného světla. Kde ji máš umístěnou? Přemýšlel bych být tebou i nad umělým osvětlením.

GrumpyGrower

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro graupel za Wed Jan 04, 2017 4:26 pm

GrumpyGrower - Ďakujem za rady.

Pongamový olej som používal 1 x týždenne, palma bola v jeseni napadnutá roztočami (sviluškami). Roztoče teraz v zime už nepozorujem na palme, teraz striekam preventívne 1 x mesačne. Ale OK, nebudem olej už používať vôbec, ak upcháva listy. Listy osprchujem a nebudem ich už rezať.

Čo sa týka zálievky, teraz v zime zalievam 0,5 L vlažnej vody 1 x týždenne. Kvetináč je široký 23 cm a vysoký 18 cm.

Čo sa týka svetla, palma je umiestnená pri okne za záclonou. Okno je orientované smerom na západ. Ideálne by bolo južné okno, lenže tam máme radiátory - palma by vyschla.
graupel

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 8 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru

Povolení tohoto fóra: