Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Počasí a klima

+29
Standa.B
J.J.
sapmok
mejdlo
beny
jirkan
danccak
RadekS
Keraj
marttini
dzulio
ivik
Martinn
Thaedhas
dahe
Martas
vanhelsing02
MArtin16
Rudolf M
vašek
Munzar V.
Martin Toman
janýsková
miroslav
B.ondra
Miloš_V
JardaD
anina
Radim K
33 posters

Strana 39 z 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Thaedhas Wed May 10, 2017 2:46 pm

Letošní rok vážně nikomu nepřeje. Evil or Very Mad Rudo, snad příští rok. Rolling Eyes
Ještě večer jsem se díval na nějaké modely a u nás ukazovaly kolem 2 °C, ale i tak mi nedalo a citrusy co jdou do květu a nějaké choulostivější kytky jsem schoval, a udělal jsem dobře. Ráno byla pěkná jinovatka. S ensete a musellou se mi tahat už nechtělo, tak jsem jim udělal hodně silnej zábal z netkané a z dalších materiálů a ty jsou teda bez poškození.

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Keraj Wed May 10, 2017 6:33 pm

U nás ráno kolem 4.30hod -1.5st.Vše (palmy,banánovníky,citrusy s květy.yuccy atd.)jsem taky nechal venku-vše naštěstí v pořádku-bez poškození. Wink

Keraj

Poèet pøíspìvkù : 61
Join date : 13. 11. 16
Location : Valtice / Březí u Mikulova

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Thu Jun 29, 2017 9:23 am

Dneska teda prší parádně.
Stejně je zajímavá ta relativita. Za květen u mě napršelo skoro 90 mm, před tím deštivé jaro a podzim, v zimě taky nějaký sníh byl. Co mám možnost kontrolovat stavy spodní vody po Západních Čechách, tak je to všude dobrý, nejlepší za poslední tři roky. Závlahy mě jedou bez omezení. Vybagrovaná díra na dvoře mě konečně vyschla až na začátku června (do té doby od zimy stále plná vody, která bránila dalším pracem). Pak je tři týdny hezký počasí a už je všude "katastrofální" sucho a rozjíždějí se dotační programy....
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro mejdlo Thu Jun 29, 2017 11:21 am

Ano vše je relativní.Tak ty máš na vodu kliku,já mám opačné potíže u nás je od jara děsný sucho,studna více jak měsíc už bez vody,když něco kopu tak to práší,neznám pojem spodní voda,12 kubíků jímka na děštovku dávno dobraná,každodenní zalévací maraton,jak jeden den vynechám vše ihned schne,ted konečně prší a doufám že se alespoň trávník trochu vzpamatuje.
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 46
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Thaedhas Thu Jun 29, 2017 11:33 am

Já už taky několikátý den čekám na déšť a tady prostě taky nespadne ani kapka.

_________________
JMPalmy.webnode.cz
Thaedhas
Potřebujete s něčím pomoci? Zeptejte se mě.
Thaedhas
Thaedhas
Admin

Poèet pøíspìvkù : 594
Join date : 30. 03. 14
Age : 25
Location : Lipůvka 368 m.n.m

http://jmpalmy.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Thu Jun 29, 2017 12:23 pm

To já vím Mejdlo, že máš na tohle smůlu. Tak jsem to nemyslel. Mě vadí ty hyeny, co zneužívají situaci a hned vymýšlí nějakou skrčku. Zblbnou pak i lidi, co mají vody dost.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Tue Jul 11, 2017 10:35 am

Tak jak jste dnes dopadli? U mě už konečně přestalo pršet, rovných 20 mm, takže za červenec už celkem 42 mm. Na to, že na Windy předpovídají déšť až na zítra, to není špatné.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Tue Jul 11, 2017 8:03 pm

Dnes? 7 mm scratch Tak tleskánek a posíláme klíčenku...

Minulý týden, jak v tej Prahe nakydalo 120 mm, tak tady 27 mm. S velkou radostí jsme málem rozšlapali konve na vodu, že už je nebudeme letos potřebovat. Odpoledne jsme namátkou koply do trávníku, kam se až ta voda prosákla...
Počasí a klima - Stránka 39 19576595_1991786394385996_1411331711_o

Tak jsme se konvým omluvili a mají každodenní šichtu dále.

Bohužel některé části zahrady již nezaléváme, nezbývá na to čas a vodu raději šetříme. Už tak denně padne 2 až 4 kubíky vody a to pouze z vrtu na který jedou 3 rodiny. Já než abych nalil ke všem rostlinám aspoň trochu, tak si raději vyberu rostliny a ty zalévám vydatně.

Jak lze poznat, s vodou a zásobou ve využitelné vrstvě pro rostliny je to velmi špatné, což lez poznat i na usychající vegetaci všude kolem. Dokonce i po těchto deštích se to nelepší, plané šeříky za plotem už mají na mále. Co aspoň zde letos chybí a to spíše mě, než rostlinám, tak je pořádná bouřka, přívalák, výplach, to tu bohužel letos ještě nebylo. Chtělo by to prošťouchnout okapy, smýt bordel z cest, potřebují propršet koruny stromů.
Výborná ilustrace je zde: http://www.intersucho.cz/cz/
Pokud dobře vidím, tak Libor je v zóně bez rizika sucha, popřípadě se začínajícím suchem a docela to sedí, dle jeho rozboru. My spadáme do zóny s výjimečným suchem, ale pokud si přetočíte mapku o pár týdnů dozadu, tak jsme prakticky celou dobu v zóně s extrémním suchem, jen s tím rozdílem, že v našem kraji je to velmi lokální, díky bouřkám. Morava třeba svítí plošně stejně (ale Prostějovsko si po včerejších 80 mm může oddychnout).
Tolik k rozboru, ještě nutno podotknout, že letos nám léto začalo s nezvykle vysokým počtem tropických dní. Což je i hlavní důvod toho sucha, který spolu s větrem odválo veškerou vláhu pryč.

Problém jsou pak samotné úhrny, ono když se sečetly úhrny za červen, tak to zas taková tragédie není a za červenec máme po dnešku 14,5 mm. Ale pokud prší po troškách na přeschlou půdu, absolutně to ničemu nepomůže. Voda zůstane ve svrchní vrstvě, protože jí není tolik aby protekla hloubš, no a o zbytek se postará vítr a vedro během několika dní či hodin. To málo co tam zbude okamžitě vychlastá trávník.

Nevím jestli jsem to psal i sem, ale pro ilustraci, máme louky na sena, kde každoročně točíme do balíků seno pro pár krav. Normál je sklidit na první seči v červnu 85-90 balíků. Letos nám dala louka 30 balíků pale . To je problém, zbytek se musí dokoupit, protože 90 balíků je norma na zimu. Může pomoct ještě druhá seč v srpnu, ale zatím to není nic moc, tedy spíše nic než moc, tráva ještě nevyrostla od posečení.
A mohl bych pokračovat, kdo sucho na zahradě má, jistě si také "užívá" po svém Wink .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3487
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro mejdlo Wed Jul 12, 2017 4:47 am

Nesleduju mapy sucha,ale vím že když jsem o vikendu něco sázel tak v cca 5cm se prášilo Smile
mejdlo
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 373
Join date : 03. 02. 15
Age : 46
Location : Praha 330 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Wed Jul 12, 2017 7:07 am

Já mapy taky nesleduju, protože si dělám vlastní měření. A podle toho mě situace v Západních Čechách připadá docela v pohodě (narozdíl od Jižní Moravy, kde je situace opravdu o dost horší).
Stav svojí zahrady bych letos hodnotil jako velmi mokrý. Obvykle závlahy zapínám koncem dubna. V předchozích dvou suchých letech jsem je pouštěl už v březnu. Letos jsem je pouštěl až koncem května, ale opravdu zapotřebí byly až ty tři suché týdny na začátku června. To už začalo být docela vážné.
Na začátku července byla každé 2 - 3 dny v noci hodinová bouřka s úhrnem kolem 7 mm (chvílemi pěkně silná). Kopu teď několik výsadbových jam a je to promočené až do hloubky. Práce na dvoře jsem musel přerušit, protože je tam zase jezero. Na severozápadním obzoru ale vídám hodně dalších bouřek, které nespadnou u mě. Takže jsou oblasti, kde musí pršet ještě daleko víc.
Co je ale nepříjemné (a jiné než v předchozích letech) je skoro soustavný silný vítr, který vysychání velmi podporuje. Takže kdo nemá větrolamy (nejlépe z thůjí) a plocha zahrady je naplno vystavená větru, může se to hodně projevit.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Wed Jul 12, 2017 9:47 am

Neumíte ocenit složitou práci meteorologů ve výpočtech sucha Very Happy .

Ale třeba pro Slovensko, je úplně mimo, JZ Slovensko zažívá katastrofální sucho, od začátku měření tam takového nic nebylo, některé oblasti mají za celý letošní rok úhrn kolem 120 mm. Ale dle mapy je zde začínající sucho, to mě trochu pobavilo Very Happy ... A zároveň zklamalo, protože to vypovídá o kvalitě této mapy.

Tady zachraňuje situaci spodní voda, loni byl srážkově normální rok, bez teplotních extrémů a období sucha, jinak by sme byli nahraný. Nedovedu a ani nechci si představit, mít situaci jako Martin, mít vyprahlou zahradu a studnu prázdnou (a bez vodovodního řádu), to klobouk dolu jak to zvládáš.

Včera jsme sázeli novou meruňku na zahradě a kam jsme dokopli, čistě prach, ani náznak vlhkosti. A to ještě pod mulčovací vrstvou, kde není výpar od trávy.
Abych tuto suchou debatu nějak oživil, tak stromy tu máme ještě zelené, trávník se taky zazelenal, rostliny letos velmi prosperují, voda ve vrtu je tak si asi nebudu stěžovat a chtít více. Co by za to třeba někde v Africe dali Smile Cool .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3487
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Fri Oct 27, 2017 6:41 am

Zdá se, že nám končí příznivé počasí. Ty ranní teploty předpovídanéna začátek týdne nejsou moc povzbudivé. Včera jsem už trochu uklízel na zimovištích a odnesl do tepla poslední teplomilné rostliny.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Fri Oct 27, 2017 6:07 pm

Ano, ale letos se to vyvedlo, vypadá to, že do konce měsíce mrazík nedorazí, to se každý rok nestává...
My jsme dnes uklidili poslední rostliny do zimní zahrady a tvrdě zabouchly dveře, otevřít půjdou zase až na jaře, rostliny jsou vyskládané ve 3 patrech na sobě. Ale hlavní důvod proč jsme uklidili poslední rostliny nyní je vichřice, která má dorazit v neděli, vypadá to dost hnusně Evil or Very Mad . Musel jsem předčasně ostříhat i brugmansie, aby se nevylámaly a dost důkladně jsme ukotvili nové kryty, hlásí nárazy přes 90 km/h, nemám tušení, jestli to ty kotvy udrží.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3487
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Sun Oct 29, 2017 9:07 am

I když předpověď vichřice na poslední chvíli trochu zlepšili, dějí se venku pěkné věci. Naštěstí už ustal celonoční déšť a už je modrá obloha. Za noc napršelo dalších 8 mm. Takže jediný měsíc od května, kdy u mě napršelo méně než 60 mm, zůstává září (16 mm).
Mrazíky už sice na zítra ráno nepředpovídají, ale za to nízké teploty po ránu až do konce týdne...
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Sun Oct 29, 2017 9:16 am

Než přešla fronta, tak to nebylo tak hrozné, pak se sem přiřítila s letošním největším lijákem a po frontě se spustil pořádný vichr tentokrát s modrou oblohou. Kryty to zatím ustály bez pohybu, popadalo jen pár květináčovek, hlavně ty velké, jako je děda citrus (naposled spadl při bouřce 2010), cordyline,... A pak se v sadu potrhala stínící textilie na plotě. Jinak banány hadr, ale to je v pohodě, příští týden stejně asi zmrznou listy tak jako tak.
Dnes večer by se mělo objevit první sněžení této zimy. My jsme měli za září 63,5 mm, říjen nakonec skočí také srážkově dost dobře Smile .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3487
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Mon Dec 11, 2017 7:25 am

Tak včera večer první pořádný sníh (kolem 4 cm), ale po půlnoci to všechno zase roztálo. Zatím nejnižší teploty kolem -3°C.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Mon Dec 18, 2017 7:02 am

Tak včera večer druhý pořádný sníh, cca 6 cm.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Mon Dec 18, 2017 9:22 am

Trochu ti to přebiji Smile , tady aktuálně leží 10 cm a ráno teplota spadla na -5,9°C, takže je venku taková předvánoční pohádka, vše obalené sněhem Smile .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3487
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Stanley_51 Mon Dec 18, 2017 9:50 am

Na západě lehce nasněženo ( 3 cm ), noční Tmin -5,4°C klidno a polojasno.
Počasí a klima - Stránka 39 IMG_20171216_151211
Stanley_51
Stanley_51

Poèet pøíspìvkù : 359
Join date : 16. 04. 14
Age : 72
Location : Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

http://www.kiwiforum.cz ,

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Mon Dec 18, 2017 8:17 pm

Dnešek se vydařil, díky absolutnímu bezvětří a sněhové pokrývce je již nyní -9,6°C. Teplota dost skáče a myslím, že se brzy vytvoří mlha a v noci se zatáhne, i tak je to přes čáru, podle podrobných předpovědí mělo mít max -8°C ale to až zítra ráno!
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3487
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Mon Dec 18, 2017 9:21 pm

Do teď jsem byl na zahradě (balil jsem wagnera do bublinky - nezbyl mě polykarbonát na poslední dvě strany). Vylekala mě ta předpověď, ale na všech teploměrech je zatím jen -4°C a dělá se mlha. Takže to snad dobře dopadne.
A mám novej zlepšovák. Protože jsem ještě nestihl shrabat listí kolem jezírka, zůstala na něm natažená síť (na podpůrné konstrukci). Jak to včera zasněžilo, tak se oka částečně zalepili sněhem. Vznikl tak částečně průhledný izolant a voda pod tím zatím nemá snahu zamrzat... Uvidím ráno, -4°C je zatím moje letošní maximum.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro beny Tue Dec 19, 2017 7:22 am

Jak jsi dopadl, Rudo?
U mě kolem 4 hod to kleslo na -5 a -6°C, ale nad ránem se to vrátilo na večerní teplotu (zatáhlo se ještě víc). Termostaty v krytech nezapnuli (jsou nastavený na -6,5°C). Je na to ale blbě vidět, asi tam přidám zase žárovku.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Rudolf M Tue Dec 19, 2017 9:28 am

Tady teda chybělo málo a byl průser. K nám se oblačnost dostala až kolem 3 ráno, do tý doby se vesele vzduch prochlazoval díky tomu sněhu.
Počasí a klima - Stránka 39 25551855_1525168364198987_5524398509693102622_n

Trachýci jsou bez krytí, dokonce i letos sázený Wágner v sadu, protože mu před pár dny uletěl skleník a já se na to můžu vykašlat, zazimujeme ho na Lešnera, až bude třeba.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3487
Join date : 29. 03. 14
Age : 33
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Kedar Tue Dec 19, 2017 10:46 am

Jojo, souhlasím až bude třeba, u mě zatím minimum -2,6 st. :-)

Kedar

Poèet pøíspìvkù : 138
Join date : 21. 01. 17
Location : Chvatěruby, Středočeský kraj

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro sapmok Sat Dec 30, 2017 8:23 am

současný rekord -8°C Very Happy a stále beze sněhu Smile
sapmok
sapmok

Poèet pøíspìvkù : 53
Join date : 15. 02. 15
Age : 53
Location : sever okresu Jeseník 230mnm_USDA-6b

Návrat nahoru Goto down

Počasí a klima - Stránka 39 Empty Re: Počasí a klima

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 39 z 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru