Všeobecně o fíkovnících

Strana 4 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down

Re: Všeobecně o fíkovnících

Příspěvek pro Radim K za Wed Aug 19, 2015 7:26 pm

No, letos je to takový malý vrchol v rámci několika let, co se týče fíkovníků, protože 2 zimy byly teplé, podobně jako zimy 2006/7 a 7/8. kdo měl tehdy fíky, tak to měl podobné Smile. Obávám se, že po letošní zimě už to bude zase trochu jinak Very Happy.
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1016

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro sapmok za Thu Aug 20, 2015 12:23 pm

Půlroční řízkovanec Francuesco je tak vitální, že mne donutil k řezu.
Strašně chlastal. Bych v těch vedrech musel zalívat tak dvakrát denně. Very Happy
Na konci prázdnin jde do země. Smile
sapmok

Poèet pøíspìvkù : 40

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro ivik za Tue Aug 25, 2015 3:13 pm

sapmok napsal:Půlroční řízkovanec Francuesco je tak vitální, že mne donutil k řezu.
Strašně chlastal. Bych v těch vedrech musel zalívat tak dvakrát denně. Very Happy
Na konci prázdnin jde do země. Smile

Fíkovníky se mají do země sázet na jaře, aby dobře prokořenily Smile
ivik

Poèet pøíspìvkù : 128

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro sapmok za Tue Aug 25, 2015 10:03 pm

ivik napsal:
sapmok napsal:Půlroční řízkovanec Francuesco

Fíkovníky se mají do země sázet na jaře, aby dobře prokořenily Smile
Myslím, že je to spíše o podmínkách. Nemohu přece 10cm řízek sázet do prostoru, kde se mi pohybují děti, pes, kočka a manželka se sekačkou. Sad
Musí se vypiplat v květináči a včas vsadit do zahrady. Wink Dneska už má půl metru(po řezu) a krásně se větví. Smile
Chtěl jsem sázet hned po prvních deštích, ale mám zlámanou ruku. Takže mi práce na zahradě stojí. Sad
Stejně má tu nejlepší péči. Smile
sapmok

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro vanhelsing02 za Sun Sep 06, 2015 2:50 pm

Tak jsem z Chorvatska dovezl 2 kila fiku jsou hodne medove sladke a jejich material na mnozeni a objevil jsem tam krasne fialove az modre zbarveny fik ktery ma mensi plody tak jsem ho tam u restaurace taky smikl jako by nic.A rychle pryc.Je divne ze tam rostou jen zlute fiky a jsou kulate a byl zazrak najit ten modrave zbarveny.Je taky zajimave ze v kazde zahrade rostou olivy a citrusy a bobkovy list.Jedine co jsem jeste ziskal je mala rostlina olivy a vetev zvlastni mandarinky ktera vonela zajimave tak jsem zebral a mam.
vanhelsing02

Poèet pøíspìvkù : 398

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro RadekS za Sat Oct 03, 2015 10:23 am

dnes ráno jsem odkryl igelity, které jsem dal na dvě rána na mé fíkovníky...bohužel někde ležel igelit přímo na listech a tak je popálil ranní mrazík, což není dobré, ale plody jsou už skoro zralé a tak myslím, že sklizeň do týdne snad dopadne bez škod.
1.fotka jsou fíky keř Morava Mušov
2. fotka jsou fíky žluté strom Lešner Španělsko
3. Fotka jsou fíky černé Itálie - strom

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 417

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro RadekS za Sun Oct 11, 2015 4:43 pm

Zdravím všechny nadšence fíků, je konec víkendů a blíží se nepříjemný ranní mrazíky.. A tak jsem neváhal a nafotil jednak fíkovníky, jaké byly dnes  před otrháním a pak již rovnou úrodu.
Na všech fíkovníkách je vidět stopa po mrazících, které řádily cca před 10 dny,poškozeno vždy pár listů, zachránil jsem hodně přehozením igelitu přes každý strom či keř..
1. Fotka fíkovník Mušov - 3 keře, letos sklizeno celkem 224 fíků, 1. násada cca 200, zbytek pak druhá násada
2. Fotka - fíkovník Španělsko Lešner - 52 fíků celkem sklizeň,1. násada 3 fíky, zbytek 2. násada
3. Fotka - fíkovník Itálie strom - 52 fíků celkem - 1. násada 25 fíků ,zbytek 2. násada
Pak přikládám fotku ze soboty a ta větší sklizeň je dnes - včetně kiwi a plodu opuncie...
Fíky byly již pěkně rozpukané velkým množstvím vody ....

RadekS

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Rudolf M za Sun Oct 11, 2015 5:35 pm

No parádní! Škoda, že nedozrají i ty zelené fíky, to by pak byla úroda!

Já dnes sklidil první a jediný letošní fík "Veselý nad Moravou". Veliká nádhera affraid .

Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2797

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro RadekS za Sun Oct 11, 2015 5:45 pm

Rudo, pokud myslíš ty zelený fíky na oranžovým tácku, tak ty jsou zralý!! Ten fíkovník od Lešnera je zajímavej - v létě jsou zralý fíky žlutý, ale nyní uzrajou tak, že změknou a při tom zůstanou i pořád zelený či pouze jemně nažloutlý.. Sklidil jsem pouze fy fíkovníky, které byly na omak měkké, tudíž zralé.. U těch černých jsou zralý i zelenofialový,ale cukernatost oproti těm zeleným na 50%.....Sklizeň - hlavně druhou násadu přisuzuji jarnímu zimování pod igelitem, kdy byla 1. násada uspíšena a druhá pak stihla dozrát.. Do června bylo počasí velmi špatné, pak zase naopak ( pokud se zalévalo...), ale půl rok v háji.....

RadekS

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Stanley_51 za Sun Oct 11, 2015 7:46 pm

Škoda, že teplé počasí nevydrželo ještě chvíli, násada je bohatá. Snad vydrží na jarní úrodu.

free picture upload
Stanley_51

Poèet pøíspìvkù : 336

http://www.kiwiforum.cz ,

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro RadekS za Sun Oct 11, 2015 7:57 pm

krása a pověz mi prosím, máš dobrou zkušenost s přezimováním těchto fíků do jara? Já to vždy raději otrhám, aby mi pod vatou nezačaly plesnivět? Ty je máš ve třeba ve skleníku a v plusových teplotách? Slyšel jsem , že dokáží zakonzervovat,ale v praxi nemám zkušenosti..

RadekS

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Stanley_51 za Sun Oct 11, 2015 8:05 pm

Nemám je ve skleníku, alébrž jakmile opadají listy, přemístím je do kůlny. Tam vydrží v pohodě, ačkoliv třeba loňskou zimu tam měly až -10°C. Co nespadne zároveň s listy, vydrží do jara a následně dozraje. Nejsem přítelem zakrývání, ale tyto právě převezu na zimoviště. Venku mám jen Celeste a na tom letos dozrála skoro celá násada z loňska i bez krytu. Tak doufám, že na téhle si smlsnu příští rok v červenci.
Stanley_51

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro RadekS za Mon Oct 12, 2015 8:15 am

Tak to je super......

RadekS

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro sapmok za Sun Nov 29, 2015 11:06 am

Stanley_51 napsal:Nemám je ve skleníku, alébrž jakmile opadají listy, přemístím je do kůlny. Tam vydrží v pohodě, ačkoliv třeba loňskou zimu tam měly až -10°C. Co nespadne zároveň s listy, vydrží do jara a následně dozraje. Nejsem přítelem zakrývání, ale tyto právě převezu na zimoviště. Venku mám jen Celeste a na tom letos dozrála skoro celá násada z loňska i bez krytu. Tak doufám, že na téhle si smlsnu příští rok v červenci.

Moc důležitá informace. Smile Mám vážný zájem o Váš CELESTE. U nás bývá problém jen s květnovými mrazíky. Sad
Letos pořádně začínám a mám teprve sedm odrůd. Tři z nich jsem ochutnal a byl jsem mile překvapen rozdílností v chuti. Smile
sapmok

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Stanley_51 za Sun Nov 29, 2015 3:54 pm

sapmok napsal: Smile Mám vážný zájem o Váš CELESTE. Smile
Napiš mi svou adresu do SZ a až jej budu stříhat ( cca v lednu ), pošlu ti řízky.
Stanley_51

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro vanhelsing02 za Sun Nov 29, 2015 6:13 pm

Tak dnes jsem zjistil ze v zari dovezene rizky fiku z Chorvatska rasi.Jupii
vanhelsing02

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro patas za Mon Feb 01, 2016 7:19 pm

Čus,
tak mi raší všechny řízky (asi 15), co mi poslal Standa. Ještě jednou Vám děkuju. Neměl by náhodou někdo přebytek řízků kiwi? Díky

patas

Poèet pøíspìvkù : 25

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Stanley_51 za Mon Feb 01, 2016 8:33 pm

patas napsal:Čus,
tak mi raší všechny řízky (asi 15), co mi poslal Standa.
Nerad bych ti bral iluze, ale to, že raší neznamená, že koření. Listy jdou ze zbytkové energie řízku. Radovat se začni až uvidíš první kořínky, jako že ti to přeji. Very Happy
Stanley_51

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro ivik za Sun Apr 10, 2016 2:43 pm

budou fíky Very Happy i na dalších 4 stromcích
ivik

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro vanhelsing02 za Sat Apr 16, 2016 4:55 pm

Zajimalo by me na kolik vyjde takovato hacijendna ve Spanelsku Ivo?To by jsme se tu mohli slozit a nejakou tam taky koupit co kluci?
vanhelsing02

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro ivik za Sat Apr 16, 2016 6:07 pm

Je to velmi rozdílné, hlavně podle toho, jak daleko je k moři. Se vzdáleností ceny dost klesají, také lokalita hraje určitou roli. A samozřejmě získat nemovitost se zahradou a na pobřeží není nejjednodušší. Třeba u nás je kolem všechno dost skalnaté, takže malá hustota zástavby. Takže není všude voda, elektrika. Španělsko je hodně velké, takže se nedá na to snadno odpovědět. Koukni na nabídky realitek, tím si uděláš nejlepší představu. Ceny už začínají zase růst, sice pomalu, ale rostou
ivik

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro RadekS za Sat Apr 16, 2016 7:20 pm

Můžu dát info, dle zkušeností mých známých.. Např. v okolí Alicante šlo po krizi pořídit takovou novou řadovku se zahrádkou 200 m. čtverečních za cca 1500 000 Kč, nyní už za 1800 000 Kč a ceny pomalou rostou... Při pobřeží je cena jinde, to je jasné... je lepší koupit vilku třeba 10 km od pobřeží...Pokud chce někdo začít experimentovat s výsadbou ve Španělsku, tak je zajímavá dobra, protože v období, kdy byly u nás tvrdé zimy, tj roky kolem 2010 - 2012 myslím, tak tam také klesaly teploty v noci k nule a přes den byly kolem deseti, nyní v teplejších dobách v noci k deseti a přes den ke dvaceti a např. tropické rostliny jsou tam vzácností, ty šly většina do háje... Takže stejně jako u nás je exotické mít subtropy, je ve Španělsku exotika mít tropickou květenu.. je ale otázkou, na jak dlouho to teplo vydrží...
Ale když už jsme na foru v sekci fíkovníky, tak musím říci, že díky foliáku, který mám do půlky května na fíkovníku je fíkovník již olistěný a má přes stovku fíků, které dozrají během června a druhé násady se dočkám během září....ve foliáku je při teplotě kolem deseti stupňů kolem 35 stupňů a při zatažené obloze kolem 18 stupňů a to je jiná...

RadekS

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro RadekS za Sun Apr 17, 2016 10:22 am

posílám pár fotek z foliáku od mého italského fíkovníku černého... pěkně se rozjel, vloni měl v první násadě cca kolem 20 fíků a nyní jich odhaduji na pětinásobek.. je to i tím, že jsem jako jarní ochranu zvolil prostornější kryt, fíky se tam tak nevaří přes zelenou folii jako vloni přes igelit, co i zapříčinilo díky teplotám kolem 50 stupňů v krytu škody na první násadě v podobě opadání malých fíčků.. nyní už od 40 stupňů raději větrám....

RadekS

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro ivik za Sun Apr 17, 2016 3:10 pm

Radku, nevím kde čerpáš informace, ale to co píšeš, jsou moc vysoké ceny. Koupíš levněji, ještě i teď. Projeli jsme od severu k jihu, viděli jsme hodně nemovitostí, ceny byly příznivější. A byly na pěšky dojití k moři. U nás za tu cenu, asi 5 km od moře, zahrada 1000 m2, s bazénem. Nevím jak teď, ale dlouho to nemohli prodat, bylo to v realitce několik let
ivik

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro RadekS za Sun Apr 17, 2016 3:25 pm

tak to je zajímavá informace... je škoda, že nejsou k mání u nás pravidelně letenky v řádu stovek Kč, že by bylo levnější koupit si chatu na jihu, než jezdit na Šumavu..Pro Němce s platem kolem 100 000 se vyplatí jezdit na víkendy do Antalye, na Mallorcu či do Španělska..V důchodu pak pronajmou byt a žíjí na té chatě celý rok.. K doktorům pak jezdí na otočku zpět do vlasti.. Na naše poměry jsou letenky i po zlevnění na cca 4000 Kč/ osoba pořád drahým rozmarem..

RadekS

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru

Povolení tohoto fóra: