Leden 2017, seznámení s letošní sezónou a EET

odeslat nové téma   Odpovědět na téma

Goto down

Leden 2017, seznámení s letošní sezónou a EET Empty Leden 2017, seznámení s letošní sezónou a EET

Příspěvek pro Rudolf M za Fri Jan 27, 2017 11:12 pm

Ahoj, zimní sezóna je pěkně mrazivá, ale stále posíláme takřka vše. Choulostivější rostliny budeme odesílat jakmile bude teplota kolem nuly, to už na převoz stačí. Nezapomeňte, že mrazuodolné i subtropické rostliny, by po převozu měly ještě v tuto roční dobu spát. Nedávejte tak čerstvě přijaté rostliny do domácího klimatu. Naše rostliny nyní zimujeme v garáži, kde je aktuálně již 3 týden v kuse -1°C. Malou část rostlin, jako jsou semenáče Trachycarpusů, Agave neomexicany, granátové jablka, Cornus kousa, malinojahody, Albízie a pár dalších, ty jsou dokonce ve venkovním nevytápěném skleníku, kam teploty padají na -10°C. Nebojte se tak rostliny zimovat i nadále ve velkém chladu, do jara.

Během ledna přibilo v naší nabídce pár nových druhů semen k prodeji, bohužel nebyl čas jednotlivě položky oznámit, navíc jich bylo opravdu jen pár. Například včera šly do prodeje čerstvé semena Eukalyptů, bude jich ještě více, pravděpodobně během víkendu budou nahrána na server. Kdo se se semínkama nechce piplat, tak všechny Eukalypty po nutné stratifikaci budeme vysazovat a později nabízet v rostlinách jako loni. Mimochodem loňská sezóna byla na Eukalypty velmi plodná, námi vyseté rostliny měly do podzimu i 80 cm a již vykazovaly typické znaky svého druhu.

Dále předem prozradíme, že jsme se přes zimu vrátili ke kořenům a sehnali takřka z celého světa plno nových druhů semen palem. Malou část již úspěšně nakličujeme, další hlavní várky očekáváme po polevení mrazů. Jsou mezi nimi i druhy, které se ještě na Českém trhu neprodávaly a nejdou běžně sehnat. Doufáme, že klíčivost bude velká a rostlinám se dobře podaří, abychom je v létě mohli začít nabízet. První nové palmy budeme ostatně nabízet již velmi brzy, jmenovitě třeba dva zástupce lahvovitých palem, které už zoufale čekají na přesazení, bohužel skleníky jsou stále chladné na malé semenáče.

A kontroverzní EET, se kterým hluboce nesouhlasíme, se nás nebude týkat. Nicméně budeme muset v e-shopu zavést malé opatření, abychom neleželi úřadům v žaludku. Od nynějška nelze platit při osobním odběru v hotovosti. Tato možnost je slovně odebrána z nabídek voleb platby (fyzicky odstranit bohužel nejde). Při nákupu a osobním převzetí tak budeme trvat na platbě předem, hotovost nesmíme tolerovat.
Pokud budete chtít přijet na návštěvu a něco si odvést, tak pro známé nabídneme platbu na fakturu, nový zákazníci se budou muset smířit s nákupem přes telefon nebo (a to spíše) přes email a platbou převodem, s tím, že odběr rostlin bude možný až po připsání platby.
Pokud se ptáte, jestli by nebylo jednoduší, se do EET zapojit, na to řeknu takto, ne nebylo Wink . Nákup kasy, softwaru, nové tiskárny a zapojení do provozu by nám pravděpodobně těch pár odběrů za rok, ani nezaplatilo. Navíc na další papírování, či starost o další přístroje, opravdu čas nemáme. Tolik na vysvětlenou, doufáme, že Vás tato nepříjemnost neznechutí k nákupům rostlin od nás.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3091
Join date : 29. 03. 14
Age : 29
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


odeslat nové téma   Odpovědět na téma
 
Povolení tohoto fóra:
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru