Gunnera

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

Gunnera  - Stránka 3 Empty Re: Gunnera

Příspěvek pro Rudolf M za Wed Sep 25, 2019 10:22 am

Pěkné, pěkné. Akorát včas oprášit toto téma. My jsme nechali Tinctorii svému životu, nicméně neustále suchá léta a nezimování jí postupně zahlušily. Ale letos už taky jedeme v manicatě, ta naše v zemi má již po pár měsících listy větší, než kdy měla Tinctoria, takže spokojenost. Uvidí se, jak se jí povede přes zimu. Jako místo výsadby jsme zvolili polostín/stín na severní straně stodoly, v mnohem vlčím místě. Protože dál od budovy je velice náročné udržet bahenní rostliny byť jen při životě.
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3089

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Jakub za Mon Oct 07, 2019 2:00 pm

Rudolf M napsal:Pěkné, pěkné. Akorát včas oprášit toto téma. My jsme nechali Tinctorii svému životu, nicméně neustále suchá léta a nezimování jí postupně zahlušily. Ale letos už taky jedeme v manicatě, ta naše v zemi má již po pár měsících listy větší, než kdy měla Tinctoria, takže spokojenost. Uvidí se, jak se jí povede přes zimu. Jako místo výsadby jsme zvolili polostín/stín na severní straně stodoly, v mnohem vlčím místě. Protože dál od budovy je velice náročné udržet bahenní rostliny byť jen při životě.

Doufám, že pak malé budou na prodej. Mám super místo u stěny, kam ústí okap do sudu Idea Dál jsou jen bambusy, tohle místo si schovám na pravou manicatu cheers

Jakub

Poèet pøíspìvkù : 17

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Jakub za Mon Oct 07, 2019 2:04 pm

beny napsal:Rozdíl mezi manicatou (vlevo v květináči) a tinctorií v zemi.
Gunnera  - Stránka 3 DSC-0045

Ten rozdíl je vidět. Tady v Ostravě Porubě jezdím každý den kolem domu, kde mají manicatu každý rok obrovskou. Vždy koukám jestli není někdo na zahradě, že bych zastavil a poptal se na odkopek...ale za ty cca dva roky jsem neměl štěstí. Mají ji fakt velkou a jdou vidět květy z cesty. Každou zimu na ni hodí listí a plachtu. Dnes jsem na ni koukal a už byla přešlá mrazem.

Jakub

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro beny za Mon Oct 07, 2019 7:50 pm

To by bylo dobré info, kde to tak pěkně roste. Já zatím vím jen o jedné rostlině kdesi v podkrkonoší. Bylo by dobré porovnat růst dalších klonů. Jestli ji už mají delší dobu v zemi, mohlo by to být zajímavé! Já už bych se vetřel, dovedu mluvit s důchodci Very Happy Very Happy
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1079

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Jakub za Mon Oct 07, 2019 8:08 pm

Bude tam pár let. Má obrovské nevykrojene listy. Jiné než ta moje tinctorina. Co se týče rostlin tak stud neznám, jsem vždy připraven hodit tam auto na blikačky a vrhat se k plotu. Ale bohužel, neměl jsem štěstí. Další rostlinu jsem cca před 10 lety viděl v botanické Nové Dvory u Opavy, v zimě nad ní postavili vždy malý skleník. Budu muset zkontrolovat jestli tam je, bydlím kousek.

Jakub

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Rudolf M za Tue Oct 08, 2019 12:29 pm

Naše v zemi se začala předvádět až od konce srpna, do té doby nejspíše zakořeňovala. Největší list má nyní metr na šířku, což je u ročního odkopku celkem úspěch. Chce to prostě nonstop vlhké místo, ideálně i zastíněné. Když si srovnám ty fotky z roku 2015 co jsem sem vkládal, tak je to neuvěřitelný, co ta gunnera musela všechno přežít, i když pak podle toho taky vypadala.
Gunnera  - Stránka 3 71686875-2473293496239072-4974726091991154688-n

Gunnera  - Stránka 3 72129498-440411913259580-3936786720233619456-n

Gunnera  - Stránka 3 72290757-995017717496650-4365136014960754688-n

Jinak jsem si psal s Hornbachem ohledně jejich "manicat" co na jaře prodávali, lehce jsem jim sdělil, že to jsou tinctorei. Po pár dnech přišla odpověď, že se prý tohle téma už dřív řešilo a že si dodavatel nechal udělat genetické testy a že se jedná o manicatu a více k tomu nemají co říct. Tak kdyby jste náhodou někdo chtěl rozjet byznys, tak tady máte návod jak udělat z jablek hrušky, stačí říct že máte papír na genetické testy a že se jedná prostě o hrušky a nashledanou Laughing .
Rudolf M
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 3089

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Povolení tohoto fóra: