Magnólie

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down

Re: Magnólie

Příspěvek pro RadekS za Mon Feb 06, 2017 7:16 pm

Ano, docela to s listy jde, vzhledem k tomu, že jsou na slunci od rána do večera..Líbí se mi, že ji vůbec nestříhám a pěkně souměrně sama roste do kužele, to je super..

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 404

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro LukášSK za Sun Apr 02, 2017 4:10 pm

Takže tu je moja grandiflora, minulý rok začala konečne rásť. Túto zimu Tmin -15.7, dva alebo tri listy majú malú časť zohnednutú, takže asi to ten mráz.. ináč je na úplne neveternom stanovišti. Dík za všetky rady Beny, akurát idem hnojiť....

LukášSK

Poèet pøíspìvkù : 33

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro beny za Tue Apr 04, 2017 7:28 am

Hnojit určitě potřebuje, Lukáši. Vidím ale dle fotky i problém s vlhkostí. Grandiflóry na pořádné zakořenění potřebují asi tři sezóny (pak se růst pořádně rozjede). Koření v mělké zóně pod povrchem v kyselém a stále vlhkém humózním substrátu. Havlis uvádí, že se kolem rostliny má vyčlenit kruh cca 1,5 metru v průměru (s výše popsanými vlastnostmi), který je nutný silně mulčovat kůrou. A to jednak k udržení vlhkosti substrátu, ale i k zvýšení vlhkosti v nejbližším okolí rostliny (prolít povrch kůry vždy na večer). Já pod kůru dávám mulčovací plachtu proti prorůstání plevelů, ale není to nutné. Kůru je potřeba nejméně 1x ročně doplnit.
beny

Poèet pøíspìvkù : 829

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro LukášSK za Tue Apr 04, 2017 5:47 pm

Tak udeláno, sused mi dal čerstvo spílenú kôru, takže 100% bio z borovice Smile. Beny, ďakujem Ti moc pekne za rady, snáď sa bude cítiť lepšie Smile

LukášSK

Poèet pøíspìvkù : 33

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro beny za Tue Apr 04, 2017 7:17 pm

To je ono, super! A neboj se ji každý večer pořádně zalít (podle podloží). Do poloviny léta přidável alespoň 1x týdně hnojivo pro kyselomilné (a nebo nějaký dryják a kterém se tady na fóru občas dočteš). Z přehnojení mít strach nemusíš. Sám Havlis doporučuje na jaře jednu zálivku Krystalonem Start v 10x překročené koncentraci. Já na hnojení dávám 4 odměrky na 10 litrů konev (2x překročeno). Krystalon Start jen ze začátku na jaře, pak už jen např. Krystalon pro rododendrony).
Podrobnější množství zálivky je těžké stanovit. Záleží na podloží. Ale i v jílu nevadí v sezóně 10 litrů každý večer na menší rostlinu (já už mám automatické závlahy). V písčitějším podloží ještě víc (přes sezónu). Přesychání se projeví kroucením listů (některé odrůdy to mají lehce přirozeně - to ale nebude případ tvojí rostliny z fotky). Mírný nedostatek vody, hnojiva a vlhkosti se projeví žloutnutím listů.

P.S. klidně ten zamulčovaný prostor ještě zvětši (pod kůru nasyp rašelinu a nebo kyselý substrát). Já už dnes dělám tyhle plochy čtvercové, protože se to potom lépe seká sekačkou...
beny

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Kedar za Wed Jul 12, 2017 2:23 pm

Letos hodně kvete

Kedar

Poèet pøíspìvkù : 95

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro RadekS za Thu Jul 27, 2017 11:09 am

Magnolia Grandiflora Goliath koupena před 4 roky u Havlise letos dělá divy..Vloni ji kompletně oholily kroupy, do měsíce se olistila..Po této zímě byla méně popálená než např. bobkovišeň. - minimum minus 18 a poloha na zimním slunci obě rostliny..Každý rok mi kvete cca do 20 květů, letos jich bude možná přes 60, každý den již druhý týden kvete v sumě 5 - 8 květů, které střídají po odkvětu další a další..Voní celá zahrada, k tomu ještě rostlina bujně narůstá, super kytka..

RadekS

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro RadekS za Thu Jul 27, 2017 11:10 am

RadekS

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro beny za Thu Jul 27, 2017 5:49 pm

Radku, nemáš detail pestíku? Mě letos vykvetla hojně většina grandiflor a skoro všechny mají po opadu tyčinek tmavofilalové pestíky. Jediné světle červené je mám u Edith Bogue a Goliath. Ale Goliath mám ještě malý v květináči a je to jeho první kvetení, což může zabarvení ovlivnit (viz foto).

Např u Kay Paris je barva taková:
beny

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro RadekS za Fri Jul 28, 2017 8:37 am

Detail pestíku vyfocen nemám, nepostačí ten květ?? Zkusím vyfotit o víkendu..

RadekS

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru

Povolení tohoto fóra: