Tropik fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Exotické jehličnany (mimo Araucarii)

4 posters

Goto down

Exotické jehličnany (mimo Araucarii) Empty Exotické jehličnany (mimo Araucarii)

Příspěvek pro Radim K Tue Feb 24, 2015 11:12 pm

Původ tohoto cypřiše neznámého druhu je až kdesi ve francouzském Provence, ve městečku Arles, v klášteře sv. Trofima, kde byla z prastarého cypřiše sebrána v roce 2007 šiška a z jeho semen vypěstován tento stromek. Sempervirens to však nebude, neboť šišky byly výrazněji hrbolaté a cypřiš měl velmi širokou a větvenou korunu a habitus spíše jako listnatý strom.
První roky mu nebylo věnováno příliš péče a zimu 2012/2013 strávil venku, přežil i onen mrazivý únor s -20 stupni, byl však krytý jednoduchým krytem, který mohl 4-5°C k dobru rostlině udržet.
Exotické jehličnany (mimo Araucarii) DSCN0630
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Exotické jehličnany (mimo Araucarii) Empty Re: Exotické jehličnany (mimo Araucarii)

Příspěvek pro beny Tue Apr 14, 2015 2:05 pm

Máte někdo zkušenosti s Cunninghamia lanceolata? Mám tři malé semenáčky, zatím ještě částečně pod igelitem, a mám strach aby zvládli přechod na venkovní prostředí.
Tento jehličnan bývá doporučován jako mrazuodolnější náhrada Araucarie, tak jsem zvědav....
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Exotické jehličnany (mimo Araucarii) Empty Re: Exotické jehličnany (mimo Araucarii)

Příspěvek pro Radim K Tue Apr 14, 2015 8:18 pm

Gratuluji k vyklíčení (?) Beny Smile. Doposud s nimi zkušenost nemám, nicméně rostou v Brně hned na několika místech, v brněnské botanické je už celkem vysoký exemplář, a ne jeden, a nikdy jsem neviděl, že by omrzl. A to tam chodím každoročně, takže si moc nedovedu představit, že by na JZ Čech omrzala...
Radim K
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1024
Join date : 29. 03. 14
Age : 32
Location : zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m.

Návrat nahoru Goto down

Exotické jehličnany (mimo Araucarii) Empty Re: Exotické jehličnany (mimo Araucarii)

Příspěvek pro beny Wed Apr 15, 2015 4:57 am

Jo, je to ze semínek z Tropiku. Já tyto jehličnany sleduju dlouhodobě, např. v Praze Troji. Už jsem ho chtěl i několikrát koupit větší, ale vždycky dostalo něco jiného přednost. Navíc už pro něho na zahradě nemám důstojné místo. Ale semínkům jsem neodolal.
Ptal jsem se spíše na to, kdy (v jaké velikosti) je rozsadit a vystrčit k ostatním rostlinám do polostínu. Je mě jasné, že už by neměli být ranní mrazíky. Zatím je má ve velkém květníku, ve kterém vyklíčili, na parapetu, částečně pod igelitem kvůli vlhkosti.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Exotické jehličnany (mimo Araucarii) Empty Re: Exotické jehličnany (mimo Araucarii)

Příspěvek pro axelsh Tue Jul 25, 2017 12:24 pm

Potrebuji pomoci - informaci, jak zarucene primet rizek jehlicnanu, aby zakorenil.

Je to jiz nejaky ten mesic, kdy jsem si poridil rizek / vetvicku Wolemie vznesene, ale ne a ne zakorenit. uz jsem ji aj zakracoval na delku vcetne listu, ale nechce pustit jediny korinek.

Celou dobu je v rozriznute plastove flasce ve vode, abych mohl sledovat, zda koreni, nebo hnije.

Az ted jsem si vsiml, ze misto aby korenila, tak na spicce vyrostl maly "stromecek".

Opravdu se jedna o Wolemii vznesenou - Wollemia nobilis

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Wolemie_vznešená

Exotické jehličnany (mimo Araucarii) IMG_20170725_140418 Exotické jehličnany (mimo Araucarii) IMG_20170725_140434
axelsh
axelsh

Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 11. 08. 14
Age : 42
Location : Kyjovsko, JM - 250 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Exotické jehličnany (mimo Araucarii) Empty Re: Exotické jehličnany (mimo Araucarii)

Příspěvek pro beny Thu Dec 20, 2018 7:45 am

Cunninghamia lanceolata konečně v zemi.
Exotické jehličnany (mimo Araucarii) DSC-0331
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Exotické jehličnany (mimo Araucarii) Empty Re: Exotické jehličnany (mimo Araucarii)

Příspěvek pro Moony Fri Dec 21, 2018 2:04 pm

To je slušný nárůst za tři roky. Budeš jí nějak chránit v zimě?
Moony
Moony

Poèet pøíspìvkù : 83
Join date : 03. 11. 15
Location : okres Praha - východ

Návrat nahoru Goto down

Exotické jehličnany (mimo Araucarii) Empty Re: Exotické jehličnany (mimo Araucarii)

Příspěvek pro beny Sat Dec 22, 2018 9:20 pm

Ne, Cunninghamia je mnohem odolnější než Araucaria. Navíc je na stanovišti, které je skoro chráněné před zimním sluncem. Objevil jsem starší velkou rostlinu v oblasti mrazové kotliny u Boleveckých rybníků v Plzni a zvládá to tam docela dobře.
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Exotické jehličnany (mimo Araucarii) Empty Re: Exotické jehličnany (mimo Araucarii)

Příspěvek pro beny Thu Feb 17, 2022 7:57 am

Cunninghamia lanceolata 4 roky po výsadbě.
Exotické jehličnany (mimo Araucarii) DSC-0045
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Exotické jehličnany (mimo Araucarii) Empty Re: Exotické jehličnany (mimo Araucarii)

Příspěvek pro beny Thu Feb 17, 2022 8:24 am

Sequoiadendron giganteum "Glaucum". Zdroj ŠLP.
Květen 2017 , čerstvě přesazený do většího květináče.
Exotické jehličnany (mimo Araucarii) DSC-0121
Výsadba do země, jaro 2018.
Exotické jehličnany (mimo Araucarii) DSC-0058
Srpen 2019.
Exotické jehličnany (mimo Araucarii) DSC-0011
Únor 2022.
Exotické jehličnany (mimo Araucarii) DSC-0041
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Rudolf M likes this post

Návrat nahoru Goto down

Exotické jehličnany (mimo Araucarii) Empty Re: Exotické jehličnany (mimo Araucarii)

Příspěvek pro beny Fri Apr 01, 2022 8:01 am

Snad již brzy do země... Wolemia nobilis, Podocarpus macrophylla, Torreya jackii.
Exotické jehličnany (mimo Araucarii) DSC-0023
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Rudolf M likes this post

Návrat nahoru Goto down

Exotické jehličnany (mimo Araucarii) Empty Re: Exotické jehličnany (mimo Araucarii)

Příspěvek pro beny Sat May 28, 2022 5:37 am

Torreya californica, samec, se připravuje na kvetení.
Exotické jehličnany (mimo Araucarii) DSC-0094
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Rudolf M likes this post

Návrat nahoru Goto down

Exotické jehličnany (mimo Araucarii) Empty Re: Exotické jehličnany (mimo Araucarii)

Příspěvek pro beny Sun Jun 12, 2022 3:44 pm

Další špíček.
Exotické jehličnany (mimo Araucarii) DSC-0032
beny
beny

Poèet pøíspìvkù : 1507
Join date : 30. 10. 14
Location : Plzeň-370 m.n.m.

Rudolf M likes this post

Návrat nahoru Goto down

Exotické jehličnany (mimo Araucarii) Empty Re: Exotické jehličnany (mimo Araucarii)

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru