Exotické jehličnany (mimo Araucarii)

Goto down

Exotické jehličnany (mimo Araucarii)

Příspěvek pro Radim K za Tue Feb 24, 2015 11:12 pm

Původ tohoto cypřiše neznámého druhu je až kdesi ve francouzském Provence, ve městečku Arles, v klášteře sv. Trofima, kde byla z prastarého cypřiše sebrána v roce 2007 šiška a z jeho semen vypěstován tento stromek. Sempervirens to však nebude, neboť šišky byly výrazněji hrbolaté a cypřiš měl velmi širokou a větvenou korunu a habitus spíše jako listnatý strom.
První roky mu nebylo věnováno příliš péče a zimu 2012/2013 strávil venku, přežil i onen mrazivý únor s -20 stupni, byl však krytý jednoduchým krytem, který mohl 4-5°C k dobru rostlině udržet.

Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1023

Návrat nahoru Goto down

Re: Exotické jehličnany (mimo Araucarii)

Příspěvek pro beny za Tue Apr 14, 2015 2:05 pm

Máte někdo zkušenosti s Cunninghamia lanceolata? Mám tři malé semenáčky, zatím ještě částečně pod igelitem, a mám strach aby zvládli přechod na venkovní prostředí.
Tento jehličnan bývá doporučován jako mrazuodolnější náhrada Araucarie, tak jsem zvědav....
beny

Poèet pøíspìvkù : 1025

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Radim K za Tue Apr 14, 2015 8:18 pm

Gratuluji k vyklíčení (?) Beny Smile. Doposud s nimi zkušenost nemám, nicméně rostou v Brně hned na několika místech, v brněnské botanické je už celkem vysoký exemplář, a ne jeden, a nikdy jsem neviděl, že by omrzl. A to tam chodím každoročně, takže si moc nedovedu představit, že by na JZ Čech omrzala...
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1023

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro beny za Wed Apr 15, 2015 4:57 am

Jo, je to ze semínek z Tropiku. Já tyto jehličnany sleduju dlouhodobě, např. v Praze Troji. Už jsem ho chtěl i několikrát koupit větší, ale vždycky dostalo něco jiného přednost. Navíc už pro něho na zahradě nemám důstojné místo. Ale semínkům jsem neodolal.
Ptal jsem se spíše na to, kdy (v jaké velikosti) je rozsadit a vystrčit k ostatním rostlinám do polostínu. Je mě jasné, že už by neměli být ranní mrazíky. Zatím je má ve velkém květníku, ve kterém vyklíčili, na parapetu, částečně pod igelitem kvůli vlhkosti.
beny

Poèet pøíspìvkù : 1025

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro axelsh za Tue Jul 25, 2017 12:24 pm

Potrebuji pomoci - informaci, jak zarucene primet rizek jehlicnanu, aby zakorenil.

Je to jiz nejaky ten mesic, kdy jsem si poridil rizek / vetvicku Wolemie vznesene, ale ne a ne zakorenit. uz jsem ji aj zakracoval na delku vcetne listu, ale nechce pustit jediny korinek.

Celou dobu je v rozriznute plastove flasce ve vode, abych mohl sledovat, zda koreni, nebo hnije.

Az ted jsem si vsiml, ze misto aby korenila, tak na spicce vyrostl maly "stromecek".

Opravdu se jedna o Wolemii vznesenou - Wollemia nobilis

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Wolemie_vznešená

axelsh

Poèet pøíspìvkù : 52

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: