Rod Chamaerops

Strana 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down

Re: Rod Chamaerops

Příspěvek pro Rudolf M za Thu Jul 20, 2017 8:49 pm

Parádní Cool !
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2797

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro mejdlo za Fri Jul 21, 2017 5:33 am

Nádherná žumara,taky mám pro ně slabost Smile
mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 341

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Rudolf M za Fri Jul 21, 2017 8:03 am

No jinak můj Chamaerops (předchozí stránka) byla totálka, masivní vyhnití, ani náznak, že by oplatil ty roky péče a vyhnal aspoň odnož, nic.

Po pár měsících odstupu jsme i určili pachatele této zabijácké zimy, která mě připravila o 2 palmy úplně (humilis + Szeged), jeden Trachy ("čtyřlístek" náš nejstarší a největší semenáč) měl velmi namále ale po uříznutí půlky kmenu obrůstá a Trachy "Italská samice" přišla o 90% listů. Už jsem to tu jistě psal možná i celé, ale ať téma pokračuje, kdyby někdo hledal, proč humiliska odešla úplně.

Pachatel je zapaření. Stalo se tak po tom, co jsem špatně zastrčil jeden kabel do zásuvky, i tom se zde zmiňuji. Mít 5 palem na jeden termostat je ekonomické, ale v případě nějaké boty na to pak doplatí celá šňůra. Zimu vyvázl bez poškození první Trachy u kterého vypadl topný kabel, a teplota se za celý leden u něj nedostala nad nulu. Ostatní palmy na šňůře si prošly první den +16°C a po opravě již měly teplotu v normě a to kolem -2°C, ale rychlý spad teplot, bez možnosti většího vyvětrání díky silným mrazům po dobu několika týdnů se projevil ukázkově, až pár týdnů po odzimování.

Je k pokukání, že zimu lépe přežily palmy i různě po republice bez vytápění, jen s nějakým krytem. Protože díky stále teplotě pod nulou nedocházelo pod kryty k zapaření a pokud byla palma poškozená, tak jen od mrazu. Některé zimy tak jsou proti všem pravidlům, ve které zbrojíme, ale opět se ukázala ta zákeřnost českých zim a ukázala, které palmy jsou schopné si lépe poradit se zimním vlhkem. Humiliska vodu fakt nerada..
Ale nebudu to svádět na zimu, je to moje chyba, pokud by termostat nevypadl, kryty by se nezapařily. Na druhou stranu, díky tomu jsme udělali na zahradě markantní reorganizaci palem, které bylo už třeba.
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2797

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro beny za Sun Jul 23, 2017 6:27 am

Já jsem se také dokopal k přesazování větších palem (které jsem díky dodavatelům na jaře nestihl). Letošní mokré a deštivé počasí se podepsalo hlavně na datlovkách. Theoprasťák mě vyhnil už na začátku léta a velký kanár zastavil růst a začali zasychat listy. Takže skončili po přesazení pod střechou u Butií, které jsem se letos pořádně na déšť ani neodvážil vyndal (letos rostou parádně).
Hlavně jsem ale přesadil velkou humilisku,  kterou jsem získal loni na podzim a která v původním květináči už dost strádala. To jsem ale netušil, co spatřím při přesazování. Dotyčný totiž palmu zasadil do ozdobného květináče bez odtokových otvorů, takže polovinu sezóny byla pěstovaná spíše jako leknín. To mě fakt nenapadlo, zvlášť když po prohnojení vyhodila trsy nových listů.

beny

Poèet pøíspìvkù : 891

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru

Povolení tohoto fóra: