Rod Phoenix

Strana 13 z 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Goto down

Re: Rod Phoenix

Příspěvek pro Martinn za Sun Apr 01, 2018 8:13 am

Má být o víkendu 20 stupňů.S fotkama je to složitý není a dlouhodobě nebude čas ,ale když dáš fotky ty tak se možná stihnu podívat.Je nedotčenej tak snad se nestane nějaká nehoda.

Martinn

Poèet pøíspìvkù : 539

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro RadekS za Sun Apr 01, 2018 11:18 am

Dnes jsem odzimoval..po 6 mesicnim pobytu v budce mu bude lepe venku..

RadekS

Poèet pøíspìvkù : 462

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Martinn za Sun Apr 01, 2018 8:56 pm

Pěkně, ten můj dopadl podobně akorát má několik nalomených listů jak jsem musel sepnout listy.

Martinn

Poèet pøíspìvkù : 539

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro RadekS za Sun Apr 01, 2018 9:39 pm

Ja zlomil pri baleni jeden list a ten uplne uschnul..Udelal jsem chybu,ze jsem list ohnul moc blizko u kmene..

RadekS

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Kedar za Tue Apr 03, 2018 7:07 am

Já zimoval 26.11.2017 a odzimoval 25.3.2018 takže skleník si užil přesně 4 měsíce. Co se týče těch prasklých větví, můžu něco poradit. Přirozeně se mi to první zimování taky stalo. Spodní větve byly nalomené zhruba do půlky. Proto jsem se zamyslel a od té doby zimuju následovně. ke svázání listů používám gumicuky. Zimování naplánuju na víkend, ale listy svážu už ve čtvrtek v týdnu, který předchází zimování. Napoprvé spodní listy nechám hodně navolno a postupně každý den trochu utahuju a listy si pomalu zvykají. Musím říct, že mi to funguje celkem spolehlivě a od té doby nemám s nalomenými větvemi jakýkoli problém. Tak to vyzkoušejte.

Kedar

Poèet pøíspìvkù : 136

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Kedar za Tue Apr 03, 2018 7:11 am

Vkládám ještě fotku z listopadu, která dokládá můj postup. Až se mi zdá že jsou spodní listy dostatečně připažené zagumicukuju je až nahoru a vznikne kokon

Kedar

Poèet pøíspìvkù : 136

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro RadekS za Tue Apr 03, 2018 8:56 am

Kanár vypadá nádherně, je vidět, že už je v zemi nějaký ten pátek...
Díky za rady, já udělal i chybu v tom, že jsem ohnul větev hned u kmene - jako u trachy a nenapadlo mě, že to tak nejde.. U dalších větví jsem byl již opatrný.Ty spodní větve jsou už dost jeté z loňské výsady a přepravy, ale nechávám je u datla dožít, dokud mají trochu zelené barvy a nejsou úplně suché.Ze srdce mi leze 7 listů, takže příští rok budu mít co řezat...

RadekS

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Rudolf M za Sun Jun 03, 2018 10:29 am

My se po roce k datlovníku vracíme, žel sehnat v tuto roční dobu větší kousek v ČR nereálné a čekat další měsíce na něco co možná nebude, se mi nechtělo. Takže jsme sáhli po menší velikosti, nakonec jsem spokojen, uvidíme co dokáže udělat tento prcek.

Kopat díru bylo peklo, díra je o trochu jinde než původní kanár, tak aby byl celý kmen dostatečně daleko od stěn krytu. I tak byly v díře ještě původní kořeny, které jsem tahal ven několik dní a nechal u toho záda. Kořeny i po roce byly ještě částečně živé, dužnaté a zarostlé do štěrku, pod kterým byla mimochodem i v tomhle suchu stále voda, ty kořeny, které byly defakto ve vodě, vypadaly nejlépe (to říkám pro ty, kteří si myslí, že voda pod kořenama je špatně). Stejně jako před 8 lety, když jsem kopal díru na prvního kanára. Ale je zajímavé, že už jsme tam na zahradě kopali plno děr a v žádné voda nebyla, jen v tomhle místě.

Kořeny měl super a hned do druhého dne vyrostlo srdíčko o 1 cm, a roste dál, velká spokojenost.
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2952

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro RadekS za Mon Jun 18, 2018 8:39 pm

Muj datel letos vytlaci minimalne 7listu..pekne jede..

RadekS

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Rudolf M za Tue Oct 09, 2018 6:53 pm

Tak kanár letos pro začátek celkem spokojenost. srdce se vytlačilo asi o 80 cm, a stačilo to na 4 úplně rozvinuté listy. Data porovnání z června a dnes.

Phoenix canariensis
2018 jaro
Celková výška: 228 cm
Výška kmene: 39 cm
Obvod kmene (v nejtlustším místě): 102,5 cm

2018 podzim
Celková výška: 231 cm
Výška kmene: 36 cm
Obvod kmene (v nejtlustším místě): 111 cm
Počet listů letos: 4

Rudolf M
Admin