Churpfalz Park 2014

Goto down

Churpfalz Park 2014

Příspěvek pro Rudolf M za Wed Jun 11, 2014 10:54 am

Začátkem června jsme s přáteli navštívili tento zábavní park s těžko vyslovitelným jménem Laughing . Já jsem tento výlet absolvoval již po druhé (poprvé před několika lety) a nějaké fotky jsou i na našich stránkách.
Vzhledem k tomu, že jsme se jeli především pobavit, tak jsme sebou nebrali téměř nic Arrow abychom to pak nemuseli v tašce někde odkládat, vzhledem k tomu že jsou v parku i vodní atrakce, takže focení měla na starosti kamarádka mobilem. Takže ne vše se podařilo nafotit a to co je, není zrovna v dobré kvalitě, ale pro ukázku snad bude stačit Smile .

V tomto parku je zajímavý jeden úkaz. To co je u nás bráno za senzaci a ojedinělé, je tam normální Very Happy . Vše venku, pod širým nebem, drtivá většina rostlin byla v květináčích, respektive v ohromných nádobách zakopaných v zemi. Takže k příkladům:

Kvetoucí Archontophoenix alexandrae! Je umístěný po celou sezónu venku.


Kvetoucí ohromná Butia capitata.


Kvetoucí, plodící, dozrávající (s velice chutnými plody Razz ) Opuntia indica - Nopál.


Odkvetlý Phoenix canariensis, rostlina nebyla nijak ohromná i s květináčem měla 3 metry. Nádobu měla odhadem kubíkovou.


Musa basjoo celoročně v zemi. V tu dobu byly cca téměř poloviční než ty mé- to je asi tím otevřeným terénem a nepravidelnou zálivkou. Mimo to v celým areálu bylo odhadem několik stovek banánovníků všech možných rodů. Ensete měly nejstarší odhadem dvou leté. Nicméně najít tam basja s 3 metrovým kmenem a kvetoucí nebyl problém Smile .


K nalezení bylo i několik desítek Phormií. Všechny rostliny byly poctivě zakopané v zemi i s nádobou. Ty největší měly 2,5 metru a například toto zákoutí ani nevypadá jako z Evropy Smile .


No a nakonec samozřejmě všudy přítomné Trachycarpusy, kterých tam byly desítky a desítky. Malé, velké i obrovské Cool .avatar
Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2952
Join date : 29. 03. 14
Age : 28
Location : Mrchojedy 460 m.n.m

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru