Prunus cerasus, Prunus avium - třešně a višně

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down

Prunus cerasus, Prunus avium - třešně a višně

Příspěvek pro Radim K za Thu Apr 24, 2014 10:28 pm

Semenáčky třešně ptačí, připravené na roubování nějakým zajímavým druhem rodu Prunus Smile 

Zajímalo by mě, kdo z Vás bude mít první zralé třešně a kdy to bude. Samozřejmě, že záleží na odrůdě, ale loni byly první "májovky" v Bratislavě myslím kolem poloviny května, i přes extrémně dlouhou zimu. Tak kdy to bude letos?
Radim K
Admin

Poèet pøíspìvkù : 1021

Návrat nahoru Goto down

Re: Prunus cerasus, Prunus avium - třešně a višně

Příspěvek pro Diana Jerem za Sat Apr 26, 2014 6:41 am

Já mám Sunburst a ta už dokvétá, ale na některých zárodcích je vidět, že jim ublížily ty nedávné ranní mrazíky. Jinak mám od loňska višeň Pandy 103. Manžel vybral v Baumaxu to nejhorší vyholené koště.  Twisted Evil  Jakmile jsem ji ale zasadila, hned se probudila spící očka a vážně překvapila! Letos má dokonce poupata, tak možná i něco sklidíme. Ještě jsem ale chtěla sehnat Meteor Korai, leč bez úspěchu. Zahradnictví ho nabízela pouze na osobní odběr. Tak snad něco seženu na podzim.
Diana Jerem

Poèet pøíspìvkù : 245

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Radim K za Fri May 29, 2015 8:29 pm

Pozná někdo, o jakou třešeň či višeň se jedná? Listy jsou úplně ve tvaru aronie, na třešeň velice kulaté a ještě nyní na ní dokvétají květy a přitom největší plody už mají přes 2 cm scratch .

Radim K
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Radim K za Wed Jul 01, 2015 11:33 pm

V nejbližším okolí dozrává na několik desítek -až možná set- volně dostupných, odrůdových stromů třešní, nečítaje třešně ptačí, kterých je násobně více. Některé už odplodily, jiné jsou ještě zelené. Mezi nejchutnější zde však patří spíše 2 "přírodní" třešně ptačí. Jedna z nich má vodnaté sklovité plody ucházející velikosti, která je i přezrálá dobrá na osvěžení, druhou jsem objevil až dnes a je to pravý opak té první. Plody jsou téměř černé, menší, ale sladké a neuvěřitelně aromatické. Odrůdová velkoplodá třešeň by nikdy nemohla mít tolik chutí.
Většina třešní ptačích není dobrá, nebo je velmi hořká, ale naprosto každá je více či méně odlišná.

Radim K
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Rudolf M za Sat May 28, 2016 4:35 pm

Letošní rok třešním moc nepřeje, plno třešní pomrzlo u nás nějaká úroda bude, ale o proti normálnímu roku bída. Nalítli jsme na nabídku "sloupovité" třešně "Sylvia", přišla silná prostokořená sazenice. Jde sice vidět, že to je jednoletý výhon, ale pěkný a pevný a po obrostu zatím sloupovitě fakt vypadá Very Happy . Jak poroste dál se uvidí..

Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2799

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru

Povolení tohoto fóra: