Bougainvillea

Goto down

Bougainvillea

Příspěvek pro Rudolf M za Thu Apr 24, 2014 11:48 am

Dost oblíbená liána jak mezi pěstiteli, tak v oblastech kde roste na ni lze narazit v mnoha okrasných výsadbách. Jistě ji mnozí sami máte- stejně jako já. Já s ní trochu bojuji, jelikož nemám úplně ty nejvhodnější podmínky, které by jí vyhovovaly. Letos jsem jí zimoval ve studené garáži a ve tmě. Odvděčila si mým surovým zacházením shozením listů a doposud ještě nevyrašila Rolling Eyes .
Já mám stromkovou formu, mám jí už kolik let a ještě jsem jí nemusel stříhat, roste sama kompaktně bounce .
A tady zasílám pro začátek fotoúlovek ze Senegalu, zaslal nám to pan Nágl který nás dlouhodobě zásobuje fotkami ze svých cest ale i zahrady cheers .

Rudolf M
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2913

http://Tropik.cz

Návrat nahoru Goto down

Bougainvillea

Příspěvek pro lukscha za Fri Apr 25, 2014 11:26 am

Přidávám, mini Bougainvillea i s kočkou :-)

lukscha

Poèet pøíspìvkù : 8

Návrat nahoru Goto down

Re: Bougainvillea

Příspěvek pro ivik za Fri Apr 25, 2014 5:22 pm

kvetou celou zimu, u mě v zz 

ivik

Poèet pøíspìvkù : 139

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro mejdlo za Tue Jul 28, 2015 4:09 pm

Jedna aktuální z balkonu,letos mi buginda kvete jako divá,přezimovala ve studeném a tmavém sklepě při teplotách jen lehce nad nulou a o to více se jí letos daří Smile

mejdlo

Poèet pøíspìvkù : 363

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Rudolf M za Tue Jul 28, 2015 6:08 pm

Ta je úžasná Shocked .

Nechápu co jsem to měl za buginu já, protože mě při tutom zimování zdechla Neutral .
Rudolf M
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro beny za Tue Jul 28, 2015 8:06 pm

Rudo, udělal jsem zkušenost, že je velký rozdíl mezi klasickou B. glabra a dnes prodávanými kultivary. Ty se obvykle přezimují v teplejších podmínkách (10 až 12 stupňů), ale vydrží mnohem horší zacházení. Řekl bych, že vyžadují i odlišný způsob zalévání přes zimu. B. glabra chtěla jen minimální zálivku (já ji přes zimu ulil) a kultivary vyžadovali vody více.
No a asi raději menší květináč, než velký. Údajně pak hůře kvete (píše Lešner). Je fakt, že glabra po přesazení do velkého květináče s prohnojenou půdou vůbec nekvetla. Jenom velké výhony.
beny

Poèet pøíspìvkù : 976

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Rudolf M za Tue Jul 28, 2015 9:08 pm

No je pravdou, že jsem měl také nějaký kultivar, prodával se v Hornbachu, velmi kompaktní. Měl jsem ho asi 4 roky a za tu dobu jsem ho ani jednou nestříhal, větvičky vyrostly tak o 10 cm. Jednu zimu zimoval doma, pak v zimní zahradě, pak v garáži. Po zimování v garáži na jaře již neobrazil, asi se nachladl, ale překvapilo mě to.
Teď jsem si koupil za pár korun rostlinu v Penny, je to ta typická středomořská, rostou dlouhé výhony, tak jsem zvědav..
Rudolf M
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro mejdlo za Wed Jul 29, 2015 6:12 am

No já mám dvě a obě jsou z Hornbachu z podzimního výprodeje za 200kč Smile,obě byli v zimě ve sklepě při cca 5-10st s mírnou zálivkou,obě zcela opadaly a na jaře to vypadalo že je po nich,ostříhal jsem je radikálně a během měsíce krásně obrazily a nyní kvetou jako divé.Měl jsem ještě jednu od Lešnera ale ta zimu nepřežila,já ji nechal venku až do mrazíků a zřejmě to pak ve sklepě už nedala.
mejdlo

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro beny za Wed Jul 29, 2015 7:00 am

Měl jsem loni klasickou glabru (světle fialová, zdroj Bauhaus - výprodej) venku na totálním výpalu, měla nádherné přírůstky (70 cm), ale květů bylo jen asi 5. Všiml jsem si, že se jí už nelíbili teploty pod +5 stupňů. Šmrnclo ji kolem nuly a většina listů hned opadal. Většinu zimy byla bez listů (byla také v zimní zahradě), občas vyrazil nějaký divoký výhon. Koncem února se začala trochu probouzet, já odjel na hory, po návratu byla silně přelitá a na jaře už neobrazila.
Na podzim jsem si z Plantiky pořídil dva zakrslé kultivary, červený San Diego a žlutý Gold. Na nich vydrželi listy celou zimu a začátkem jara Gold nádherně kvetl (byli v zimní zahradě a ani na ně nesvítilo slunce). Pak jsem je přesadit, vyhodil ven, zase se pěkně rozrostli (ale jen cca 10 - 15 cm) hustě, kompaktně. Teprve teď ale vidím nějaké pokusy o kvetení. Takže jsem to asi zase přehnal s velikostí květináče.
Píše se, že by B. měli mít jílovitější substrát. Tentokrát jsem použil normální zahradnický s příměsí písku a hnojiva a rostou také dobře.
beny

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro jirkan za Wed Jul 29, 2015 2:09 pm

Zasílám ještě pár fotek ze Senegalu jak, už vkládal Ruda. Zajímavostí je, že na některých rostlinách
na jedné větvi jsou dvě barvy květu.  

a z Thajska

jirkan

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro mejdlo za Wed Jul 29, 2015 3:59 pm

Je to nádhera!Škoda že jsme u nás co se týče rostlin tak limitováni že :)Také přidávám pár postřehů z Chorvatského Rabacu.

mejdlo

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro jirkan za Thu Jul 30, 2015 5:28 am

Já si nemyslím, že co se týče rostlin jsme  limitováni, jen máme jiné druhy.
Na naše druhy rostlin jsme zvyklí, a když je vidíme  všude kolem nás,  nepřipadají nám nic extra,
ale kdekoliv jinde ve světě z jinou skladbou rostlin obdivují zase naše rostliny a ty jejich jim připadají normální.

jirkan

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro beny za Fri Aug 14, 2015 10:05 am

B. San Diego se rozjíždí.
beny

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro mejdlo za Sat Sep 05, 2015 5:02 pm

Moje druhá Buginka si letos nedá pokoj,kvete a kvete Smile

mejdlo

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro beny za Sun Sep 06, 2015 7:27 am

Aktualizace stavu...
beny

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro mejdlo za Thu Sep 29, 2016 3:46 pm

Tak i letos mi Buginka pěkně kvete.
mejdlo

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Rudolf M za Thu Sep 29, 2016 9:04 pm

Tak ta je úžasná Shocked . Tu mojí původem z Penny Very Happy, jsem letos dal letnit, takže moc nepřirostla ale kvete nádherně. Jen není tak kompaktní, je to spíše koště, takže vyvazuju..
Rudolf M
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: